Panevėžio miesto Laisvės aikštės fontanas

Panevėžyje, Laisvės aikštėje, įrengėme fontaną. Fontaną sudaro 25 grindinyje sumontuoti ir 3 skirtingo dydžio apskritimus formuojantys grindinio purkštukai. Kai fontanas neveikia – visa įranga susisilieja su fontaną supančia aplinka. Pačiame fontano centre sumontuotas unikalus purkštukas, kuris gebia išgauti net keletą skirtingų formų – nuo labai aukštos iki žemos ir labai pačios, iki kelių metrų skersmens, vazos formos srovės. 

Fontano vandens srovių aukštį ir formą reguliuoja specializuotas fontano valdiklis, kuris 1 sekundės tikslumu valdo kiekvieno fontano siurblio darbą.

Tamsiuoju paros metu fontano sroves apšviečia, purkštuko modulyje, integruoti  LED RGB šviestuvai. Fontano srovės įgauna įvairiausias spalvas, taip prikaustydamos miesto gyventojų ir lankytojų dėmesį. Kaip ir fontano srovės, taip ir apšvietimas valdomas specilizuoto fontano valdiklio, kuris geba šviesų ir srovių darbą valdyti atskirai, tiek sinchroniškai.

Projektuojant ir įrenginėjant fontaną buvo iškeltas tikslas – minimalizuoti vandens nuostolius dėl aplinkos veiksnių. Šiam tikslui įgyvendinti šalia fontano sumontuotas vėjo daviklis – anemometras, kuris vandens srovių aukštį sumažina esant didesniam vėjuotumui arba išvis išjungia fontaną pučiant labai stipriam vėjui.

Projekto detalės

Vieta:
Panevėžys
Objektas:
Visuomeninis
Rangovas:
UAB "Tvarkdarys"
Laikotarpis:
2019 - 2020 m.

Kiti projektai